Dizi ve filmlerde set olarak kullanılan ünlü köşt satılığa çıkarıldı. Beykoz'da 23 yıl önce inşaa edilen 8 oda 2 salon köşkün yeni sahibi kim olacak?

Ünlü köşkün sahipleri cemiyet hayatında tanınan Murat-Arzu Atabarut çifti. Dizilere 35 bin TL'ye kiralanan Beykoz'daki köşk için 26.5 milyon TL istiyorlar.

Murat ve Arzu Atabarut çifti, Beykoz'daki 8 oda 2 salonlu ünlü köşk için 26.5 milyon TL bedel belirledi. Sabah gazetesinde Bülent Cankurt'un yazdığına göre Murat-Arzu Atabarut çifti Beykoz'daki köşkü satışa çıkardı.

İşte Bülent Cankurt'un yazısı...

Dillere destan evlerini dizi çekimlerine kiraya vermek, son yıllarda sosyetede ciddi bir kazanç kapısı haline gelmişti! Ancak dizi setlerine dönüşen sosyetenin evleri bir biri ardına satışa çıkmaya başladı.

Önce Feryal Gülman, dizlere kiralayarak ciddi bir para kazandığı yalısını satışa çıkardı. Şimdi de Murat-Arzu Atabarut çiftinin dizilere kiraya verdiği köşklerini satışa çıkardıklarını öğrendim. Ünlü mimar Murat Atabarut, 23 yıl önce kendi tasarlayıp inşa ettiği, Beykoz'da orman içinde 8 odası, 2 salonu olan dillere destan köşkü, 26.5 milyon liraya satılığa çıkardı.

35 BİN DOLAR KİRA ALIYORLARDI

Murat Atabarut, köşklerini, Belçim Bilgin ile İbrahim Çelikkol'un başrolleri paylaştığı 'Ya Her Şeyim Ya Hiçim' dizisine kiralamış ve aylık 35 bin dolar aldığı konuşulmuştu. Gözü gibi baktıkları köşklerinden vazgeçip Gümüşsuyu'nda kiraladıkları Boğaz manzaralı bir eve taşınan Atabarut çifti, daha sonra da köşklerini 'Ölene Kadar' ve 'Kayıtdışı' dizilerine kiraya vermişti. Dizi yapımcıları, halen villa, yalı ve köşk sahibi sosyetik isimlerin yüzünü güldürmeye devam ederken, Atabarut çiftinin, böylesi ciddi bir gelirden vazgeçip köşklerini niye satmak istediğini çok merak ettim doğrusu!