Operasyonun ilk Şehidi Musa Özalkan nasıl şehit oldu?

Keskin nişancıların, PYD’NİN keskin nişancılarıyla amansız mücadelesi !

1083 Rakımlı Keltepede 9 şehit verdiğimiz 18 saat süren çatışmada neler yaşandı?

 ismail umut arabacı

Tamamen gerçek, o anları yaşayanların anlatımları ile yazılmış, kurgusuz, ham bilgilerin yer aldığı Barış Savaşçıları kitabı artık sizlerle.

Dünya basını attığı manşetlerle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Afrin’e düzenleyeceği operasyonun yıllarca sürecek bir bataklığa girmek anlamı taşıyacağı haberlerini veriyordu. Başta Amerika, Fransa ve Almanya’nın yeni nesil silah sistemleri ile donatılmış PKK – PYD terör örgütlerine yüklediği anlam maalesef başkaydı..

ismail umut arabacı barış savaşçıları

20 Ocak 2018 günü Türkiye'min farklı askeri havaalanlarından aynı anda havalanan Türk Hava Kuvvetlerine bağlı 72 savaş uçağı 3900 km yüz ölçümüne sahip Afrin'de bulunan PKK- PYD terör örgütüne ait yüzlerce hedefi vurmaya başladı.

Kara birliklerinin de bölgeye girmesiyle birlikte, 58 gün süren Türkiye'nin en büyük terör operasyonlarından biri olan ZEYTİNDALI HAREKÂTI başlamış oldu.

 Okuduğunuz bu satırlar, tarihten coğrafyaya, siyasetten, son dönem değişen yahut kimi güçler eliyle değiştirilmeye çalışılan dünya düzenine dair hemen yakınımızda ve ülkemizde gerçekleşen olaylar ve olayların tanıkları üzerinden kurgusuz bir biçimde sadece gerçeklerden yola çıkılarak kaleme alınmıştır.

Operasyonun en ön hattında görev yapan Kara Kuvvetleri Komando Tugayları, Jandarma Genel Komutanlığı Komando Tugayları ve Polis Özel Harekât Başkanlığı personeliyle yapılan görüşmelerin anlatımlarını bulacağınız bu kitap, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın tüm detaylarını içermektedir.

 Tarihini bilmeyen toplumlar geleceklerine yön vermek konusunda her daim başarısız olmuş ve hüsrana uğramışlardır. Bir toplumda tarih bilincinin yeni kuşaklara aktarılması, ancak bu tarihi var eden yaşanmış vakıaların yazıya dökülmesi ile mümkündür inancı ile çıktığım yolda beni yalnız bırakmayan siz değerli okuyuculara ve kitabımda ismi geçen ölümsüz şehitlerimiz ile gazilerimize ve isimsiz kahramanlarımıza, sonsuz şükranlarımla...